هزینه یا قیمت شارژ گاز یخچال و ساید

0
(0)
Rate this page

قیمت شارژ گاز یخچال

کمپرسور
کمپرسور

وظیفه اصلی حفظ دمای پایین تر و کاهش تولید مثل باکتری ها و در نتیجه جلوگیری از خراب شدن غذا است.

کافی است با وظایف و مکانیسم آنچه در کجا کار می کند. امروز در مقاله ما به نحوه پر کردن مجدد گاز در یخچال و فریزر می پردازیم. با تمام سوالاتی که در مورد پر کردن گاز یخچال در ذهن ما وجود دارد.

آیا گاز خطرناک است؟ آیا برای پر کردن مجدد یخچال به متخصص نیاز دارم؟ بنزین چقدر می رود؟ نمی توان با این همه سوال متوقف شد. در اینجا ما به شما پاسخ می دهیم و رضایت شما را آموزش می دهیم.از کدام گاز برای یخچال یا یخچال استفاده می شود؟

قبل از پر کردن گاز یخچال و فریزر، بهتر است بهترین گزینه را برای دستگاه خود بیابید. گازهای مختلفی برای مصارف مختلف وجود دارد. با این وجود، در عصر جدید، یخچال ها از مبرد با نام HFC-134a استفاده می کنند. ما همچنین تترافلوئورواتان 1، 1، 1 و 2 داریم که خیلی علمی به نظر می رسد. در کشورهای بزرگتر و پیشرفته کشورهای هندی و اروپایی، R-600a/ایزوبوتن گازهایی هستند که برای پر کردن گاز یخچال خود استفاده می کنید.

گاز پرکن یخچال
گاز پرکن یخچال -شارژ گاز یخچال

گاز فوق سازگار با محیط زیست است و آن را برای انسان سالم می کند. اگرچه در سال گذشته، گازهای استفاده شده ایمن نبودند و با اختراع جدید، گازهای اخیر و آینده بهترین گزینه برایمبرد:

 • R-134A:

گازی با مبرد هالوآلکان که دارای خواص ترمودینامیکی می باشد به عنوان R-134A شناخته می شود. این نوع گاز هیچ ویژگی و اجزای اضافی ندارد، بهترین گاز برای یخچال است.

 • R-407C:

از آنجایی که دارای خواص ترمودینامیکی است که ارتباط نزدیکی با R-22 دارد، رتبه بالایی کسب می کند. این جایگزینی برای R-22 است زیرا اکثر مردم بیشتر از آن در وسایل نقلیه و AC استفاده می کنند. همانطور که دیدیم گازهای متداول برای یخچال های جدید عبارتند از 1، 1، 1 و 2 تترافلوئورواتان، هیدروفلوئورو کربن و پنتا فلوئورواتان. R-407C جایگزین فریون شد که برای محیط زیست ناامن تلقی می شد.

 • R-404A:

کارکردن و داشتن همان خواص R-134A و R-407C. R-404 شرایطی دارد زیرا فقط برای دمای -45 درجه تا 15 کار می کند.

 • R-410A:

این ترکیبی از دو گاز محبوب است و در نتیجه R-410A را تولید می کند. برای محیط زیست و سایر مصارف بسیار ایمن است. این گاز دارای بالاترین ظرفیت تبرید است و در تبرید تجاری و کلیه واحدهای خنک کننده کاربرد دارد.

با تمام انواع گازهای فوق و فقط بهترین برای یخچال شما. اکنون به فرآیند پر کردن دستگاه می‌رسیم. این می تواند توسط یک متخصص یا یک مالک ساده انجام شود که تجهیزات مناسب را در اختیار داشته باشد و نقاط نشتی احتمالی را بررسی کند.

شارژ گاز یخچال: فرآیند شارژ مجدد گاز یخچال

شارژ گاز یخچال: پر کردن گاز یخچال: این روشی است که یخچال را با گاز پر می کنیم که ممکن است نصف یا هیچ باشد و باعث خنک نشدن یخچال یا نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی ها در دمای مناسب شود. همانطور که ما به آن اشاره کردیم، شما به گاز صحیح نیاز دارید و می توانید مراحل زیر را در شارژ گاز یخچال دنبال کنید.

پمپ وکیوم AC - قیمت شارژ گاز یخچال
پمپ خلاء
 • ابتدا کمپرسور و جایی که لوله فرآیند را دارید بررسی کنید.
 • وقتی به اینجا رسیدید، یک شیر را روی لوله فرآیند کمپرسور وصل کنید.
 • در همان گجت، دستورالعمل‌هایی برای خواندن و همچنین سفت کردن تمام پیچ‌ها درج شده است.
 • اطمینان حاصل کنید که کمپرسور به خوبی متصل شده است.
 • دهانه شلنگ را به دریچه ای که قبلاً وارد شده است وارد کرده و آن را باز کنید.
 • باز هم اصرار دارم که تمام دستورالعمل های روی شیر را بخوانید.
 • اکنون گیج را بررسی کنید که باید خاموش و به خوبی ثابت باشد.
 • گاهی اوقات دشوار است که کدام طرف را خاموش کنیم. با استفاده از شیر هر یک از طرفین را باز کنید و به خروج گاز گوش دهید. در اینجا می دانید که کدام طرف را خاموش کنید.
 • لوله کمپرسور دارای یک گیج متصل است و دارای جنبه های منفی و مثبت است. این مقیاس “0” است که سبز راست است و قسمت سیاه نشان دهنده خلاء یا سمت منفی است.

یک علامت منفی نشان می دهد که یخچال شما مایع خنک کننده / گاز ندارد. به یاد داشته باشید که این چیزی است که برای حفظ مواد داخل آن نیاز دارید. با روش فوق، شیر را وصل کرده ایم تا از سفت بودن و عدم نشتی آن اطمینان حاصل کنیم. با بررسی گیج متوجه خواهید شد که با توجه به قرائت ها چه مقدار گاز دوباره پر می شود.

فرآیند پر کردن مجدد گاز

 • اکنون مایع خنک کننده یا قوطی گاز خود را بر اساس آنچه که برای یخچال یخچال شما مناسب است انتخاب کنید. با استفاده از گیج به جریان هوا اجازه دهید
 • برای شلنگ بلندتر ابتدا شیری را که به کمپرسور متصل است ببندید. گاز را باز کنید و سپس شیر را کمی باز کنید تا مطمئن شوید که جریان گاز را می شنوید. حالا به سرعت شیر ​​را شل کنید و شلنگ را منقبض کنید و سپس شیر را در گیج خاموش کنید.
 • با فرض استفاده از گاز R-134A دریچه را باز کنید و قوطی را صاف نگه دارید.
 • گاهی گاز را به داخل یخچال بدهید. در حدود 10 دقیقه فعالیت روی گیج را برای افزایش یا کاهش که بد است بررسی کنید. افزایش باید اتفاق بیفتد زیرا هدف ما رسیدن به 3 پوند است. از شیر برای تنظیم فشار استفاده کنید.
 • دوباره شیر را باز کنید و اجازه دهید جریان گاز در فواصل 10-15 دقیقه بررسی شود. بررسی کنید که شیر چقدر محکم است و تنظیم کنید.
 • در نهایت، گیج خود را بررسی کنید که آیا در پوند مناسب است. شما خوب هستید، فرآیند بسیار ساده است اما نیاز به مراقبت زیادی دارد. نشتی و نحوه تنظیم همه گیج ها را بررسی کنید.

بله، می دانم که برخی می گویند: مایع خنک کننده/گاز یخچال من به سرعت نشت می کند و مجبورم می کند اغلب آن را پر کنم. هنگامی که این اتفاق می افتد، لطفاً شیر سوراخ کننده خود را بررسی کنید تا ببینید آیا به خوبی سفت شده و از نوع مناسب است یا خیر. توقف نشت نیز ممکن است مفید باشد، اما در بیشتر موارد، نشت نباید اتفاق بیفتد. اشتباه در بررسی سوپاپ خواهد بود و یخچال شما مثل همیشه خنک خواهد بود. آیا چیزی بیشتر از شارژ گاز یخچال می خواهید؟

هزینه های پر کردن گاز یخچال:

قیمت شارژ گاز یخچال و هزینه گاز یخچال

 1. گاز R134 – 450 450 گرم
 2. گاز R600 – 400 200 گرم
 3. گاز مخلوط HC – 450 170 گرم
 4. گاز R290 – 400 170 گرم

یکی از قطعات مهم در انواع یخچال ها گاز مبرد است که گرمای نهان دریافتی را به سرما تبدیل می کند. این نوع گازها در تمامی سیستم های خنک کننده وجود دارد. در ابتدا از گاز فریون در انواع وسایل خنک کننده استفاده می شد. آنها گاز مبرد را با ترکیبات جدیدی تهیه کردند که هیچ گونه اثر مضری برای محیط زیست ندارد. گازهای مبرد در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند. اگر علاقه مند به آشنایی با گازهای دستگاه های خنک کننده هستید، مطالعه مقاله بعدی را از دست ندهید.

گاز مبرد بلاگ

انواع گاز مبرد یخچال و ساید بای ساید

انواع گاز مبرد

امروزه انواع مختلفی از گازهای مبرد تولید شده است که هر کدام در دستگاه های خاصی کاربردهای مختلفی دارند. برخی از مهم ترین گازهای مبرد یخچال عبارتند از:

گاز R600A: این گاز نوعی هیدروکربن است که از متان ساخته شده و کاملا طبیعی ساخته می شود. این گاز به راحتی در دسترس است.

 • گاز فریزر R134A: در ابتدا از گاز R12 استفاده کردند که اثرات مخربی بر لایه اوزون داشت. اما امروزه گاز R134A جایگزین گاز R12 شده است. این نوع گاز در تولید سرد کیفیت بسیار بالایی دارد.
 • گاز فریزر R290: در ابتدا از گازهای R22 استفاده می شد که مضر بود اما امروزه از نوعی گاز پروپان به نام R290 استفاده می شود. نقطه جوش این گاز پایین است و از انواع گازهای پرمصرف و مناسب محسوب می شود.
 • گاز یخچال R410A:

در بین سازندگان یخچال، این نوع گاز بسیار محبوب است. زیرا نقطه جوش آن بسیار پایین است.

 • گاز فریزر R404: گاز مبرد R404 یکی از پرمصرف ترین گازها در سیستم های برودتی است و کیفیت بسیار خوبی دارد. از این نوع گاز در کارخانه ها، فروشگاه ها، سردخانه ها، یخچال اوگور و … استفاده می شود.

نقش گاز مبرد در یخچال

نقش گاز مبرد در یخچال

گاز مبرد معمولاً عامل مهمی در ایجاد سرما است. اصولاً یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که این انواع متحرک و چرخشی باشند. گاز داخل یخچال چندین بار به گاز اشباع، بخار سوپرهیت، مایع اشباع، مایع فوق سرد و … تبدیل می شود که با استفاده از این تغییر حالت گاز، سرمای مورد نیاز یخچال تولید می شود و گرمای حاصل از کار یخچال ایجاد می شود. به بیرون هدایت خواهد شد.

در یخچال های مختلف وظیفه چرخش مواد و تغییر حالت گاز با استفاده از قطعاتی مانند کمپرسور، کندانسور، شیر فشار شکن و … انجام می شود، لوله هایی که گاز را در داخل یخچال جابجا می کنند در قسمت پشتی یخچال قرار دارند. به همین دلیل گرما به راحتی از طریق لوله ها به بیرون منتقل خواهد شد.

علائم کاهش گاز مبرد داخل یخچال:

علائم کاهش گاز مبرد داخل یخچال:

هنگامی که سطح گاز مبرد داخل یخچال کاهش می یابد، یخچال سرمای کمتری تولید می کند و در عوض گرمای بیشتری تولید می کند. همه مردم می توانند کاهش گاز یخچال را از طریق افزایش دمای یخچال و بدتر شدن مواد غذایی درک کنند. البته لازم به ذکر است که در صورت خرابی در سایر قسمت های یخچال ممکن است دمای یخچال افزایش یابد. دلیل اصلی افزایش دمای یخچال مربوط به گاز مبرد خواهد بود.

گازهای مورد استفاده در یخچال معمولا بی بو هستند. اما به دلیل مواد دیگری که همراه با گاز داخل یخچال استفاده می شود، ممکن است بویی نیز داشته باشد.

چگونه گاز مبرد یخچال را شارژ کنیم؟

چگونه گاز مبرد یخچال را شارژ کنیم؟

زمانی که دمای یخچال افزایش یافت و محصولات شما آسیب دید باید به تعمیرکار یخچال مراجعه کنید. قبل از شارژ مجدد گاز مبرد در یخچال و فریزر، عیوب یخچال را بررسی کنید. علاوه بر نشتی، سایر قطعات ممکن است نقص داشته باشند. اگر ایراد یخچال رفع نشد، ممکن است گاز یخچال نیاز به شارژ مجدد داشته باشد.

گاز مبرد یخچال

اگر مشکل فقط نشت گاز باشد، تعمیرکاران در منزل مشکل را برطرف می کنند. در صورت رفع تمامی ایرادات یخچال و نشتی آن می توان گاز مبرد یخچال را شارژ کرد. پس از شارژ گاز یخچال توصیه می شود آن را برای چند ساعت خاموش نگه دارید.

قیمت شارژ گاز مبرد یخچال

قیمت شارژ مجدد گاز یخچال معمولاً در نوسان است، با توجه به نوع گازی که استفاده می کنید، قیمت ها متفاوت است. همچنین هر گاز ویژگی و کیفیت خاص خود را دارد که به دلیل نوع گاز قیمت ها یکسان نخواهد بود. با توجه به مدل یخچال شما و حجم آن، میزان گاز مورد نیاز برای آن متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت شارژ گاز مبرد می توانید با تعمیرکاران تماس بگیرید و یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

چگونگی شارژ گاز یخچال سامسونگ و قیمت 

در اینجا خلاصه‌ای از روش شارژ گاز یخچال را بیان می کنیم. البته پیش از هر چیز از مدل گازی که یخچال‌ شما با آن کار می کند، مطمئن شوید.

 1. ابتدا یخچال خود را از برق بکشید.
 2. لوله‌های یخچال را به دقت بررسی کنید تا نشتی نداشته باشند. برای بررسی نشتی، پس از ایجاد فشار در مدار لوله ها، محلول کف و صابون را در محل‌های مشکوک بریزید. اگر بر اثر فشار، هیچ حبابی تولید نشود، نشتی‌ نیز وجود نخواهد داشت. برای این کار می‌توانید از یک نشت یاب الکترونیکی نیز استفاده کنید، که در نزدیکی ماده گاز یخچال، بوق می زند.
 3. اگر نشتی وجود داشته باشد، اقدام به رفع آن و یا تعمیر و تعویض لوله یا اتصالاتی که باعث نشتی شده اند، بکنید.
 4. پس از نشتی یابی و رفع آن، باید مطمئن شوید که مدار از هرگونه ماده سرمازای قبلی، رطوبت و هوا تخلیه شده است. در این صورت، دستگاه را با استفاده از پمپ خلاء به حال خلاء درآورید.
 5. پس از اجرای خلاء کاری، دستگاه را مدتی به درجۀ فشار ضعیف که مقدار خلاء را نشان می‌دهد، وصل کنید. اگر یخچال سامسونگ شما دارای نشتی باشد، با پایین آمدن درجه مشخص می‌شود؛ اما اگر پس از گذشت زمان، درجه بی حرکت بود، می‌توانید مرحلۀ اصلی شارژ گاز را آغاز کنید.
 6. به منظور شارژ گاز یخچال، لولۀ درجه را به کپسول گاز وصل کنید. پس از باز کردن گاز، سمت دیگر لوله را که به گیج وصل شده است، نیمه باز کنید تا مقداری از گاز خارج شود. با این کار، گازهای باقیماندۀ درون یخچال سامسونگ شما از آن خارج می شوند.
 7. سپس درجه را باز کنید تا مقداری گاز وارد یخچال شود. چون مقدار گاز داخل یخچال مشخص نیست، باید عمل شارژ گاز را در زمان روشن بودن کمپرسور و به آرامی‌ انجام داد.
 8. با فرض سالم بودن کمپرسور، اگر درجه در تابستان روی عدد ۱۰ و در زمستان روی عدد ۷ تا ۸ قرار گیرد، می‌توانید استدلال کنید که گاز یخچال کاملاً پر شده است.

 

قبل از هرچیز از مدل گازی که یخچال‌تان برای سرمایش استفاده می‌کند، مطمئن شوید.

گاز مورد استفادهو قیمت برای یخچال های سامسونگ

یکی از گازهای معمولی که برای شارژ  گاز یخچال های سامسونگ استفاده می‌شود، گاز  R-600Aاست. علت استفاده از این گاز، این است که میزان خنک کنندگی آن در لوله‌های آلومینیومی‌ بالا و ضمناً ارزان قیمت است. این مزایا باعث شده تا در بیشتر کارخانه‌های تولید یخچال‌های صنعتی و کمپرسورها از گاز R-600A برای شارژ گاز یخچال استفاده شود. یکی دیگر از مزایای این گاز، پایین بودن هزینۀ انرژی برق مصرفی و راندمان بالای آن است.

پیش از آغاز شارژ گاز یخچال سامسونگ، به این نکته توجه داشته باشید که شارژ گاز و تعمیر نشت گاز یخچال های سامسونگ، یک کار فنی و تخصصی است و حتماً باید به وسیلۀ افراد حرفه‌ای معرفی شده از سوی نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال سامسونگ انجام شود.

از کجا متوجه شویم که گاز یخچال به طور کامل پر شده است؟

به چند روش مختلف می توان متوجه شد که گاز یخچال پر شده است. یکی از این روش ها این است که دست نمناک را به سطح اواپراتور بچسبانید تا مشخص شود سطح به صورت یکنواخت سرد شده باشد.

روش دوم به این صورت است که اگر کمپرسور سالم باشد، این اعداد روی گِیج نشان داده شوند:

 • در فصل تابستان عدد 10PSI
 • در فصل زمستان روی عدد 7-8PSI

که نشان می دهد گاز یخچال سامسونگ شما کاملاً پر شده است.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

تماس با کارشناس