راه‌های نگهداری ماشین لباسشویی

0
(0)
Rate this page

نمایندگی لباسشویی ویرپول،نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر،نمایندگی تعمیر لباسشویی وایت هاوس

خانواده‌هایی که به سالم ماندن وسایل خانه اهمیت زیادی می‌دهند، ماشین لباسشویی یکی از اصلی‌ترین آنهاست. ماشین لباسشویی بویژه وقتی هزینه زیادی صرف خریدش می‌شود بیشتر تمرکز خانم خانه را به خود جلب می‌کند، چون خراب شدن ماشین همان و زحمت رخت شستن با دست همان. اما راه‌هایی وجود دارد که با رعایت آنها می‌شود […]
خانواده‌هایی که به سالم ماندن وسایل خانه اهمیت زیادی می‌دهند، ماشین لباسشویی یکی از اصلی‌ترین آنهاست. ماشین لباسشویی بویژه وقتی هزینه زیادی صرف خریدش می‌شود بیشتر تمرکز خانم خانه را به خود جلب می‌کند، چون خراب شدن ماشین همان و زحمت رخت شستن با دست همان. اما راه‌هایی وجود دارد که با رعایت آنها می‌شود به دوام ماشین لباسشویی و خوب کار کردنش امیدوار بود.
گام اول در نگهداری از ماشین لباسشویی این است که آن را در جایی قرار دهیم که به شیر آب، پریز برق و خروجی فاضلاب نزدیک باشد. قدم دوم به یاد داشتن این نکته است که نباید هرگز ماشین را بیش از حد ظرفیت آن پر کرد، چون این کار باعث می‌شود لباس‌ها براحتی در آب حرکت نکنند و در نتیجه بخوبی شسته نشوند.
دانستن این نکته هم ضروری است که هر برنامه لباسشویی برای شستن گروهی خاص از لباس‌هاست پس اگر اصرار داشته باشیم که تمام لباس‌ها با یک برنامه مشخص شسته شوند به ماشین لباسشویی‌مان آسیب می‌زنیم.
اما اگر به جای ماشین تمام خودکار ماشین‌های نیمه خودکار در خانه دارید به یاد داشته باشید تا پس از هر بار شستشو آب اضافه داخل محفظه را خالی کنید (در ماشین‌هایی که در آن از بالا باز می‌شود). البته شستن هر روزه محفظه لزومی ندارد مگر این‌که در آخرین شستشو از سفید کننده یا ماده افزودنی مشابه استفاده کرده باشید.
رعایت این نکته هم بسیار ضروری است که پس از شستن مواد پرز دار مانند عروسک، پتو و… فیلتر ماشین را بخوبی پاک کنید.
بعضی از اشکالات رایج
بعضی وقت‌ها امکان دارد که با رعایت تمام این موارد باز هم ماشین لباسشویی ما دچار اشکال شود، اما اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی متوجه ایرادی شدید، وحشت زده نشوید و موضوع را فورا به موتور آن ارتباط ندهید، چون در بسیاری از مواقع، مشکل تنها بر اثر یک ریزه‌کاری به وجود آمده
است.

نمایندگی لباسشویی ویرپول،نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر،نمایندگی تعمیر لباسشویی وایت هاوس

یکی از این ریزه‌کاری‌ها این است که اگر ماشین پر از آب نمی‌شود، به احتمال زیاد یا لوله آب آن یا صافی رابطش گرفته است و با تمیز کردن مرتب صافی و برطرف کردن گرفتگی لوله، اشکال رفع خواهد شد.
اشکال رایج دیگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی خروج کف از زیر بدنه آن است، پس اگر چنین مشکلی دارید، بدانید که یا زیاد از حد در محفظه پودر ریخته‌اید یا پودری که استفاده کرده‌اید مناسب ماشین لباسشویی نیست.
اما اگر ناگهان آب از ماشین سرازیر شد قبل از هر چیز باید لوله فاضلاب را کنترل کنید تا مطمئن شوید که گرفته نباشد. اگر لوله مشکلی نداشت آنگاه به دنبال رفع مشکل دستگاه باشید.
اگر چرخش ماشین نیز صدای زیادی دارد، مشکل می‌تواند به یاتاقان آن مربوط باشد که علامت آن تشکیل لکه‌های زنگ زده در زیر و پشت دستگاه است. اما اگر محفظه مشکلی نداشته باشد، منبع صدا می‌تواند وجود یک جسم خارجی در بخش موتور یا پمپ باشد. اما قبل از اینها، باید از تراز بودن ماشین روی سطح زمین مطمئن شوید.
البته گاهی هم لباس‌ها داخل محفظه به یکدیگر می‌پیچند و تعادل ماشین را بر هم می‌زنند در این هنگام اگر ماشین روی سطح زمین تراز نباشد، ماشین تکان‌های شدید همراه با سرو صدای زیاد خواهد داشت.
راه‌هایی برای صرفه‌جویی
این باور که آب داغ باعث شستشوی بهتر لباس می‌شود را از خود دور کنید و با تغییر دادن درجه ماشین از داغ به گرم، مصرف انرژی را کاهش دهید. سعی کنید به یک بار شسته شدن لباس‌ها بسنده کنید بویژه لباس‌هایی که می‌دانید زیاد کثیف نیستند و زود تمیز می‌شوند. بهتر است پارچه‌های خیلی چرک را ابتدا خیس کنید. برای این کار می‌توانید از برنامه خیساندن لباس‌ها استفاده کنید. به این ترتیب در استفاده از وقت و انرژی صرفه‌جویی
کنید.
از پودر هم بیش از حد نیاز استفاده نکنید، چون کف بیش از حد به ماشین فشار می‌آورد و انرژی بیشتری مصرف می‌کند.

 

نمایندگی لباسشویی ویرپول،نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر،نمایندگی تعمیر لباسشویی وایت هاوس

 

نمایندگی لباسشویی ویرپول،نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر،نمایندگی تعمیر لباسشویی وایت هاوس

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

تماس با کارشناس