دستگاه تصفیه آب 5مرحله ای نخرید!!!!!!

1
(1)
Rate this page

نمایندگی جنرال الکتریک،نمایندگی مابه،نمایندگی ویرپول،نمایندگی وستینگهاوس،نمایندگی فریجیدر

تصفیه آب خانگی ۵ مرحله ای یا ۶ مرحله ای بخریم ؟

این سوالی است که در ذهن بسیاری از خریداران ، شکل گرفته و باعث سردرگمی آنها میگردد . اگر شما هم بین خرید تصفیه آب ۵ مرحله و یا ۶ مرحله مردد هستید حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید .
 

تصفیه آب پنج مرحله ای و شش مرحله ای

نمایندگی جنرال الکتریک،نمایندگی مابه،نمایندگی ویرپول،نمایندگی وستینگهاوس،نمایندگی فریجیدر
 
در ابتدا بیان میکنیم که تصفیه آب با روش اسمز معکوس طی ۵ مرحله یا به عبارتی طی ۵ فیلتر عمل تصفیه را انجام میدهد . راجع به این فیلتر ها در مقالات مختلف در این سایت به تشریح بیان شده اما در این جا به اختصار این مراحل را بیان میکنیم :
مرحله اول :
در دستگاه تصفیه آب خانگی با روش اسمز معکوس از فیلتر پلی پروپیلن با قدرت تصفیه ۵ میکرون و یا ۱  میکرون استفاده میشود .
مرحله دوم :
عموما در تمامی انواع دستگاه تصفیه آب از فیلتر کربن پودری استفاده میشود .
مرحله سوم :
در بعضی از دستگاه ها از فیلتر کربن بلاک و برخی از دستگاه ها نیز از فیلتر الیافی یا پلی پروپیلن ۱ میکرون استفاده میشود .
مرحله چهارم :
در تمامی دستگاه های تصفیه آب با روش اسمزمعکوس یا همان RO فیلتر یا مرحله چهارم ، ممبران میباشد که با غشاهای اسمزی داخل آن ، قسمت اصلی دستگاه میباشد.
مرحله پنجم :
فیلتری که پس از خروج آب از مخزن تصفیه آب ، از آن عبور میکند .
تا اینجا آب با عبور از این مراحل از املاح درشتر از ۱ میکرون در بخشی از مراحل و تا ۱ ده هزارم میکرون در باقی مراحل تصفیه میگردد .

نمایندگی جنرال الکتریک،نمایندگی مابه،نمایندگی ویرپول،نمایندگی وستینگهاوس،نمایندگی فریجیدر
اما سوال اینجاست :
بیشتر املاح آب قطری بیشتر از ۱ ده هزارم میکرون دارد پس اگر دستگاه به خوبی عمل کند پس کلیه ی املاح آب تصفیه شده و تقریبا آب مقطر ایجاد میشود ؛ و از طرفی مصرف آب مقطر برای انسان مضر است ؛ با این حساب آیا این آب برای آشامیدن و سلامتی مناسب است؟!
پاسخ :
۱- دستگاه تصفیه آب خانگی ، توان تبدیل آب شهری به آب مقطر را ندارد . همیشه قدرت تصفیه هم به صورت تئوری بیان میشود هم به صورت عملی . بعنوان مثال ، دستگاه تصفیه آب باید به صورت تئوری ۹۹ درصد نیترات آب را تصفیه کند اما به صورت عملی حدود ۹۵ درصد میتواند نیترات را از آب حذف کند . پس واقعیت آن است که دستگاه تصفیه آب به خودی خود تمام املاح آب را حذف نمیکند بلکه کاهش میدهد .
۲- تیتر این مقاله به همین موضوع پرداخته است ؛ شرکت های بزرگ تولید کننده دستگاه تصفیه آب در جهان و خصوصا در کشور تایوان ، برای حل این موضوع و کاهش بیش از حد املاح آب در دستگاه تصفیه آب ، فیلتر مینرال را طراحی کرده اند که داخل این فیلتر از املاح و سنگهای معدنی حاوی مواد مفید آب مانند کلسیم ، سدیم و منیزیم و … پر شده است .
این املاح نه فقط به این منظور که باعث افزایش مواد مفید آب میشود بلکه با اضافه شده آنیون کاتیون های آب ، میزان PH آب نیز تنظیم میگردد .
البته فیلتر قلیایی کننده آب هم بعنوان تکمیل کننده فیلتر مینرال ، در دستگاه های تصفیه آب خانگی به عنوان فیلتر هفتم استفاده میشود .
در نتیجه استفاده از دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس با ۵ مرحله استفاده نکنید و حداقل دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای تهیه نمایید .

نمایندگی جنرال الکتریک،نمایندگی مابه،نمایندگی ویرپول،نمایندگی وستینگهاوس،نمایندگی فریجیدر

تصفیه آب ۵ مرحله ای
یک سوال مهم :
آب با سرعت از فیلتر مینرال عبور میکند ، چگونه میتواند املاح مواد معدنی داخل فیلتر مینرال را به خود جذب کند ؟ (این سوال یا شبهه خیلی از همکاران نیز هست!)
جواب :
اولا : آب تصفیه شده با روش اسمز معکوس (آب پس از ۵ مرحله ) اصطلاحا آب RO نامیده میشود ؛ از خاصیت های این آب میتوان قدرت جذب بالای آن را نام برد . در این حالت آب مواد معدنی را به خود جذب میکند .
دوما :قرار نیست تمامی مولکول های آب به سنگهای معدنی برخورد کرده و املاح را به خود جذب کند . بلکه هدف این است در یک لیوان آب برداشت شده از دستگاه تصفیه آب مقداری املاح مفید به آب اضافه شود تا از مشکلاتی که برای سلامتی بوجود میاورد جلوگیری کند .
یک سوال مهم :
املاح مفید بدن مانند کلسیم باید از لبنیات و یا سبزیجات دریافت شود . پس چه نیازی است املاح مفید داخل آب آشامیدنی باشد ؟
جواب :
قطعا تمامی املاح مورد نیاز بدن باید از منبع تغذیه ای آن تامین شود اما کاهش املاح مفید آب ، میل به اسیدی شدن آب را فراهم میکند و باعث کاهش PH آب میشود و همانطور که میدانیم آب با PH اسیدی برای سلامتی کاملا مضر است .
یک سوال مهم :
بعضی میگویند فیلتر مینرال های بی کیفیت ، بعد از مدتی مضراتی به همراه دارد . پس به طور کل استفاده نکنیم بهتر است ؟!
جواب :
برخی صحبت ها و نظریات ، حتی متاسفانه نظرات برخی همکاران ! کاملا غیر علمی و بعضا بدون منطق است ! نه تنها فیلتر مینرال بی کیفیت برای سلامتی مضر است بلکه این موضوع برای تمامی فیلترها صدق میکند . اگر هر فیلتری از دستگاه تصفیه آب از کیفیت مناسب برخوردار نباشد میتواند باعث مضراتی در آب آشامیدنی گردد .
در پایان این مقاله و با دلایلی که ارائه شد به این نیتجه میرسیم که خرید دستگاه تصفیه آب ۵ مرحله ای پیشنهاد نمیشود و حتما یک دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس ۶ مرحله ای تهیه نمایید و از همکاران گرامی هم خواهشمندیم از تعصب بیجا بپرهیزیم و با واقعیت روبرو شده و حقیقت را به مشتریانمان بیان نماییم

 

نمایندگی جنرال الکتریک،نمایندگی مابه،نمایندگی ویرپول،نمایندگی وستینگهاوس،نمایندگی فریجیدر

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

تماس با کارشناس