link rel = "shortcut icon" href = " / favicon.ico"

تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

۴
(۱)

مرکز تخصصی تعمیرات انواع یخساز بصورت تخصصی وقطعات اورجینال اصلی با ضمانت جنرال سرویس

برخی از خدمات ما:

وقتی یخ ساز شما تولید یخ را متوقف کرد چه باید کرد؟

هنگامی که یخ ساز شما کار نمی کند، خیلی سریع با خدمات تماس بگیرید. ابتدا این تکنیک ها و راه حل های عیب یابی ساده را امتحان کنید تا در هزینه صرفه جویی کنید.

تعمیر یخساز ساید بای ساید

آماده کردن یخ در هر زمان که بخواهید یا نیاز داشته باشید یک امر تجملی است که همه ما آن را بدیهی می دانیم، یعنی تا زمانی که بخواهید مقداری یخ از فریزر تهیه کنید و یخ وجود نداشته باشد.تعمیر یخساز ساید بای ساید.

یخ سازها معیوب می شوند داشتن یخچال و فریزر با یخ ساز یک معیوب واقعیت ناگوار است.

از طرف دیگر، یخ سازها نیز ماشین های نسبتا ساده ای هستند که در اکثر موارد، همه به یک شکل عمل می کنند. و ممکن است بتوانید قبل از پرداخت پول نقد برای یک تماس گران قیمت، خودتان یک یخ ساز معیوب را تشخیص داده و تعمیر کنید.

در اینجا نحوه رفع برخی از مشکلات رایج یخ ساز آورده شده است.تعمیر یخساز ساید بای ساید.

وقتی یخ خارج نمی شود

اگر یخ را در داخل قالب یخ پیدا کردید، به این معنی است که یخ ساز شما آب دریافت می کند و احتمالاً مشکل از منبع آب نیست. در عوض، به احتمال زیاد مشکل مکانیکی یا الکتریکی است.

علت: هنگام جابجایی اشیاء در فریزر، غیر معمول نیست که به طور تصادفی بازوی کنترل را به حالت خاموش فشار دهید، که تولید یخ را متوقف می کند.

رفع: این یک راه حل آسان است. بازوی کنترل فلزی را پیدا کرده و آن را به سمت پایین یا رو به پایین حرکت دهید.تعمیر یخساز ساید بای ساید.

علت: اگر بازوی کنترل در وضعیت روشن (پایین) باشد و قالب پر از یخ باشد، احتمالاً مشکل از موتور، گیربکس یا اتصال الکتریکی است.

رفع: با اطمینان از قرار گرفتن مناسب همه اتصالات الکتریکی شروع کنید. یخچال را از دیوار بیرون بکشید، شیر آب را ببندید و آن را از برق جدا کنید. دوشاخه جداسازی سریع را روی دیواره پشتی داخل فریزر قرار دهید. اتصال را جدا کرده و دوباره وصل کنید تا مطمئن شوید که کاملاً متصل است.

یخ باقی مانده را با اضافه کردن مقداری آب و اجازه دادن به مدت یک دقیقه به صورت دستی از قالب خارج کنید. یخ شروع به ذوب شدن می کند و برداشتن آن آسان تر است.

برق را به یخچال برگردانید و بازوی کنترل را در حالت خاموش قرار دهید. بازوی کنترل را پایین بیاورید و تقریباً ۱۰ ثانیه صبر کنید تا شیر برقی درگیر شود و قالب را با آب پر کند.

سه تا چهار ساعت صبر کنید تا یخ یخ بزند و ببینید که آیا یخ اکنون خارج می شود یا خیر. در غیر این صورت، احتمالاً باید موتور یا گیربکس را تعویض کنید.

وقتی اصلاً یخ درست نمی کند

اگر یخ ساز شما اصلاً یخ تولید نمی کند یا هلال یا مکعب هایی کوچکتر از حد معمول تولید می کند، معمولاً نشان دهنده گرفتگی در جایی در طول خط عرضه است.

علت: یکی از دلایل رایج گرفتگی آب یخ زده در خط است.

رفع: برای تعمیر خط یخ زده، یخچال را بلغزانید و آن را از برق بکشید. شیر قطع را معمولاً در زیر سینک یا پشت یخچال قرار دهید. شیر را در حالت بسته یا خاموش قرار دهید. یک بوقلمون را با آب گرم پر کنید و آب را روی خط آب بریزید. از طرف دیگر، می‌توانید خط آب را با سشوار یخ‌زدایی کنید یا اجازه دهید یخچال بیش از دو ساعت بدون برق بماند.

برق را به یخچال برگردانید و به منبع آب گوش دهید تا قالب یخ را پر کند.

اگر گرفتگی چیزی جز شفاف است، برای رفع گرفتگی با یک متخصص مشورت کنید.

علت: احتمال گرفتگی فیلتر آب یخ ساز نیز وجود دارد.

رفع: فیلتر آب را پیدا کرده و تعویض کنید. فیلترهای یخ ساز معمولاً در داخل یخچال قرار می گیرند (برای جلوگیری از یخ زدن آنها).

وقتی مکعب ها خیلی بزرگ یا کوچک هستند

علت: اگر هلال‌های یخ خیلی بزرگ هستند یا گرفتگی وجود ندارد و هنوز خیلی کوچک هستند، به احتمال زیاد، یخ‌ساز فقط به کمی تنظیم نیاز دارد.

رفع: برای تنظیم میزان آب پر شدن قالب یخ در هر چرخه، ابتدا پوشش یخ ساز را بردارید. این صفحه سفید در قسمت جلویی مجموعه یخ ساز است و باید به راحتی کنده شود. اگر در برداشتن آن مشکل دارید، از یک پیچ گوشتی سر صاف استفاده کنید تا به آرامی آن را از محفظه جدا کنید.

در زیر پوشش، شما باید یک مجموعه پیچ و فنر به همراه یک نشانگر مثبت و منفی را ببینید. این دوز آب را کنترل می کند. برای کاهش مقدار آب در هر دوز، (به سمت نماد منهای) و برای افزایش مقدار آب در هر دوز آن را (به سمت مثبت) پیچ کنید.

تعمیر یخساز ساید بای ساید

خ سازان فقط بی دلیل از ساخت یخ دست نمی کشند. همیشه دلیلی وجود دارد. ممکن است یخ ساز قدیمی باشد، اما حتی در این صورت تعویض قسمت مناسب نیز راه حل خواهد بود. با این حال، اغلب راه حل برای یخ ساز خود ساده تر از این است. یخ سازها ماشین های پیچیده ای نیستند و چندین نقص در عملکرد یا عوامل محیطی می تواند باعث شود که یخ ساز شما پخش یخ را متوقف کند. این بدان معنا نیست که یخ ساز شما غیر قابل تعمیر است.

در واقع، اغلب تعمیر یخ ساز شما بسیار آسان است و می تواند توسط هر کسی در خانه انجام شود. قبل از تماس برای تعمیر یا هماهنگی برای تعویض قطعات، سعی کنید با روش های خاص زیر با یخ ساز خود دست و پنجه نرم کنید. ممکن است زودتر از آنچه فکر می کنید دوباره شروع به ساخت یخ کند. 

یخ را بشکنید یا آب کنید

اولین چیزی که باید بررسی شود، اولین چیزی است که مسدود شدن یخ است. در غیر این صورت ممکن است یخ ساز شما به خوبی کار کند، اما ممکن است مقداری یخ ذوب شده و دوباره در کانال یخ زده باشد. این بسیار رایج است و علت شماره یک توقف یخ سازان با توزیع یخ است. اگر یخ ساز شما صدا و جغجغه می دهد، تعمیر یخساز ساید بای ساید.اما چیزی بیرون نمی آید، مسیرهای آبگیر خود را بررسی کنید.

کمی آب گرم (با یک حوله آماده برای شستن) هرگونه گرفتگی یخ را آب می کند. این کار در هر جایی که یخ بیش از حد، کرکی یا انباشته باشد، ساخته شده و مشکلاتی ایجاد کند، کار می کند. همچنین می توانید از دسته قاشق چوبی برای شکستن برخی مناطق استفاده کنید. 

بازوی کنترل را پایین بیاورید

بعد، نگاهی به بازوی کنترل بیندازید. بازوی کنترل یک میله فلزی است که بالای سطل یخ قرار دارد. هنگامی که سطل یخ پر است، نوار کنترل به سمت بالا فشار داده می شود، که یخ ساز را خاموش می کند تا جایی که یخ بیشتری باقی بماند.

در واقع، بازوی کنترل به عنوان یک کلید خاموش عمل می کند. می توان از آن با چرخاندن عمدی آن برای کار روی یخ ساز یا خاموش کردن آن برای مدتی استفاده کرد. با این حال، چرخاندن تصادفی نوار کنترل هنگام جستجو در فریزر نیز آسان است.تعمیر یخساز ساید بای ساید.

دست بگیرید و مطمئن شوید که بازوی کنترل به سمت پایین چرخانده شده است تا یخ ساز بداند که فضای بیشتری برای یخ وجود دارد. 

فیلتر آب را عوض کنید

برخی از یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که در صورت نیاز به تعویض فیلتر آب، پخش یخ یا آب را متوقف کنند. وقتی چراغ فیلتر آب شما روشن می شود، ممکن است یخ ساز شما به خوبی خاموش شود. بهترین راه حل، به طور طبیعی، تعویض فیلتر آب است. این تضمین می کند که هرگز یخ آلوده یا بی کیفیت نریزید و هرگز آب ناامن یا بد طعم را از یخچال ننوشید.

پس فیلتر آب و مدل جایگزین مناسب خود را پیدا کنید. معمولاً تعویض آن به سادگی باز کردن درپوش، چرخاندن و بیرون کشیدن فیلتر قدیمی و سپس پیچاندن فیلتر جدید به داخل است. حتماً دستورالعمل‌های تعویض فیلتر آب مخصوص یخچال خود را جستجو کنید تا مطمئن شوید. 

یخ ساز را خاموش و دوباره روشن کنید

اگر یخ ساز شما سوئیچ دیگری به جز بازوی کنترل دارد، آن را پیدا کنید و آن را تغییر دهید. این یک موضوع ساده برای تنظیم مجدد برق به یخ ساز شما است. با خاموش کردن و روشن کردن مجدد کلید، ممکن است بتوانید عملکرد را بازنشانی کنید تا یخ ساز شما دوباره شروع به پخش یخ کند. گاهی اوقات، تغییر دادن برق می‌تواند خطاهای موجود را خنثی کند و یخ‌ساز شما را ترغیب کند تا از همان ابتدا دوباره روی یخ امتحان کند. 

تنظیمات ICE MAKER را بازنشانی کنید

اگر پنل لمسی دارید که یخ‌ساز را کنترل می‌کند، از جمله موارد دیگر، یخچال خود را تنظیم کنید. از دکمه های روی کنترل پنل خود برای انتخاب یخ ساز استفاده کنید. برق را روشن کنید. هر تنظیماتی را تغییر دهید کل کنترل پنل را به حالت پیش فرض بازگردانید. اغلب ترکیبی از دکمه‌ها وجود دارد که می‌توانید برای بازنشانی تنظیمات هر یک از سیستم‌های پد لمسی یخچال، از جمله یخ‌ساز، فشار دهید و نگه دارید. تعمیر یخساز ساید بای ساید

قالب های یخ را بشویید

این امکان وجود دارد که یخ ساز شما سعی در ساخت یخ داشته باشد، اما نمی تواند قالب ها را پر کند. این می تواند به این دلیل باشد که یخ قدیمی در قالب گیر کرده است، یا فقط تکه های یخ در آن گیر کرده است، بنابراین یخ شکسته یا ناقص خارج می شود. خوشبختانه، یک راه آسان برای تمیز کردن قالب های یخ ساز وجود دارد و لزوماً نیازی به خارج کردن یخ ساز از فریزر ندارید. در قالب ها کمی آب گرم بریزید تا یخ های قدیمی آب شده و یخ جدید تشکیل شود. این یک راه عالی برای مقابله با چسبیدن یخ در قالب ها و باقیمانده یخ باعث نامنظم شدن قالب ها می شود. 

اتصالات الکتریکی ایمن

اگر یخ ساز شما اصلاً پاسخ نمی دهد، شروع به جستجوی اتصالات الکتریکی کنید. اگر رابطی پیدا کردید یا دیدید، آن را با هم فشار دهید. محل ورود سیم ها به یخ ساز را پیدا کنید و آنها را محکم فشار دهید. این بررسی سریع اتصالات ممکن است تمام آن چیزی باشد که برای بازگرداندن یخ ساز خود به اینترنت نیاز دارید اگر برق زودتر کشیده شده یا تکان داده شده باشد. 

اتصالات لوله کشی ایمن

در نهایت مهر و موم و اجزای خطوط لوله کشی را بررسی کنید. خط آبی که به یخ ساز منتهی می شود، طبیعتاً نحوه پر کردن قالب ها توسط یخ ساز و اینکه آب سرد از کجا می آید است. گرفتگی در خط یا یک دریچه بسته به راحتی می تواند دلیل کمبود ناگهانی یخ باشد، اگر یخ جدیدی ساخته نشود. برخی از یخچال ها طوری طراحی شده اند که در صورت عدم دسترسی به آب، از یخ ساز استفاده نمی کنند. برخی به سادگی بدون هیچ آبی در سیستم، آسیاب می شوند.

اطمینان حاصل کنید که هر اتصال لوله کشی ایمن است. تعمیر یخساز ساید بای ساید.خطوط، شیرها و اتصالات را از نظر نشتی بررسی کنید. به دنبال گرفتگی و پیچ خوردگی در خط باشید. اگر چیزی پیدا کردید، آن را در صورت لزوم تعمیر، سفت یا تعویض کنید. 

یخ ساز را تعویض کنید

در نهایت، اگر همه چیز شکست خورد، ممکن است مجبور شوید یخ ساز خود را تعویض کنید. خبر خوب این است که نیازی به تعویض کامل یخچال ندارید. یخ ساز جایگزین یا فقط قطعات جزء را می توان به صورت آنلاین شناسایی و سفارش داد. می‌توانید تعویض را خودتان انجام دهید یا یک تکنسین تعمیرکار مجرب را استخدام کنید تا مطمئن شوید که یخ‌ساز شما تا پایان نصب مجدد شما در وضعیت خوبی کار می‌کند. به کار انداختن دوباره یخ ساز شما آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. با درک اصول اولیه یخ ساز خود، می توانید به راحتی آن را به توزیع یخ برگردانید یا با یک یخ ساز جایگزین کنید.اشتراک گذاری

دوران پر کردن و پر کردن مجدد سینی های یخ به صورت دستی، یا اینطور فکر می کردید، گذشته است. ناامیدی یک یخ ساز که در تلاش برای ادامه دادن تلاش می کند، یا به طور کلی شکست می خورد، می تواند باعث سکسکه در برنامه روزانه خانواده شما شود. این راهنمای عیب‌یابی یخ‌ساز را دنبال کنید تا در مورد برخی از رایج‌ترین علل یخ‌ساز در فریتز بیشتر بدانید و به یافتن راه‌حل‌هایی کمک کنید که اغلب به اندازه کافی ساده برای مقابله با خودتان هستند.

برخی از مشکلات و راه حل های رایج یخ ساز چیست؟

مشکلات یخ ساز یخچال اغلب می تواند به تعداد انگشت شماری از اجزای اصلی، از جمله شیرها و خطوط آب، فیلتر آب، بازوی کنترل یخ ساز، دمای محفظه، سطل یخ و موارد دیگر مرتبط باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عیب یابی یخ ساز یخچال، موضوع زیر را انتخاب کنید.

برای رفتن به بخش دیگری پیوند زیر را انتخاب کنید.

یخ ساز کار نمی کند یا به اندازه کافی یخ نمی سازدیخ ساز یخ درست می کند، اما توزیع نمی کندیخ ساز بیش از حد یخ درست می کندیخ طعم عجیبی داردیخ ساز نشتی داردیخ ساز در حال ساخت تکه های یخ است که خیلی کوچک هستندخود یخ ساز یخ زده است

تعمیر یخساز ساید بای ساید

یخ ساز کار نمی کند یا به اندازه کافی یخ نمی سازد

یخ‌سازی که تولید نمی‌کند نمی‌تواند چیزی بیش از هدر دادن فضای گرانبهای یخچال یا فریزر باشد. برخی از دلایل رایج را در زیر مرور کنید که ممکن است به شما کمک کند تا مشخص کنید چرا یخ ساز شما به درستی کار نمی کند، یا چرا یخ ساز شما یخ کافی تولید نمی کند، از جمله راه حل های ساده ای که می توانید خودتان امتحان کنید.تعمیر یخساز ساید بای ساید.

گرفتگی فیلتر آب

علت:  فیلتر شما برای کمک به کاهش آلاینده های موجود در آب شما سخت کار می کند، اما ممکن است با ذراتی که ممکن است در طول زمان به دام بیفتد مسدود شود. فیلتر مسدود شده می تواند آب کمتری را به یخ ساز ارسال کند که ممکن است باعث کاهش یا توقف تولید یخ شود.

راه حل:  حتماً هر شش ماه یک بار فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید و مراقب علائم قدیمی بودن فیلتر باشید. برخی از شاخص ها ممکن است شامل یخ یا آب با طعم عجیب، آب به آرامی توزیع، لکه های سیاه در آب یا یخ و البته محدود به عدم تولید یخ باشد.

شیر ورودی آب معیوب

علت:  اگر فیلتر آب شما به روز است، شیر ورودی آب یخ ساز شما ممکن است مقصر باشد. با فشار مناسب آب، دریچه باز و بسته می شود تا آب از طریق یخ ساز وارد شود. دریچه ای با فشار کمتر از ۲۰ psi (پوند نیروی بر اینچ مربع) به اندازه کافی قوی نیست که بتواند مقدار مناسبی از آب را به یخ ساز وارد کند.

راه حل:  ابتدا فشار آب تغذیه شیر را با تجهیزات خودتان یا کمک یک متخصص چک کنید. اگر فشار در psi 20 یا بالاتر کافی باشد، به این معنی است که ممکن است نیاز به تعویض شیر ورودی آب داشته باشید.

قسمت یخچال یا فریزر خیلی گرم است

علت:  وقتی دمای یخچال یا فریزر خیلی بالاست، یخ ساز شما ممکن است نتواند با میزان تولید یخ مورد نظر خود مطابقت داشته باشد و در نتیجه تولید یخ کند شود، مکعب هایی که خیلی کوچک هستند یا اصلا یخ تولید نمی شود.

راه حل:  دمای یخچال و دمای فریزر را بررسی کنید ، مطمئن شوید که فریزر روی ۰ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) تنظیم شده است و دمای یخچال در محدوده ۳۳ تا ۴۰ درجه فارنهایت (۰ تا ۴ درجه سانتیگراد) باشد.

بازوی کنترلی در موقعیت اشتباه قرار گرفته است

علت:  در مدل‌های منتخب، بازوی کنترلی یخ‌ساز یک دسته پلاستیکی یا فلزی بزرگ است که در کنار یا بالای سطل یخ قرار دارد و وظیفه اندازه‌گیری سطح یخ در سطل و توقف تولید یخ را هنگام پر شدن سطل بر عهده دارد. اگر بازوی کنترل شل شود، بشکند یا به طور تصادفی در موقعیت خاموش قرار گیرد، می تواند منجر به توقف تولید یخ شود.

راه حل:  بازوی کنترل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در وضعیت “روشن” است. اگر بازو شل به نظر می رسد سفت کنید یا اگر بازو کاملا شکسته است با یک متخصص تماس بگیرید.

لوله ورودی آب منجمد

علت:  ممکن است زمانی که دمای فریزر یا یخچال بسیار پایین تنظیم شده باشد، یا عایق اطراف خط آب به جلوگیری از یخ زدگی کمکی نمی‌کند، درگیر خط آب یخ زده باشید.

راه حل:  خط آب در پشت یخ ساز قرار دارد، بنابراین دسترسی به آن معمولاً مستلزم برداشتن کامل سطل یخ و ساز است. ممکن است خط آب را در خانه با آب یا هوای گرم باز کنید، اما بهتر است آن را به یک متخصص با ابزارهای منحصربه‌فرد بسپارید که به این کار کمک می‌کنند.

تعمیر یخساز ساید بای ساید

یخ ساز یخ درست می کند، اما توزیع نمی کند

امتناع تلگراف از رها کردن مکعب ها در فنجان شما می تواند خسته کننده باشد، به خصوص زمانی که سطل یخ به وضوح پر است. برخی از شایع ترین علل و راه حل های بالقوه آنها عبارتند از:

توده یخ در سطل زباله

علت:  مارپیچ داخل سطل یخ‌ساز شما برای شکستن توده‌های یخ طراحی شده است، اما یخ‌سازی که اغلب استفاده نمی‌شود ممکن است تکه‌های بزرگ‌تری نسبت به مارپیچ تشکیل دهد. اگر هنگام استفاده از یخ ساز خود صدای ساییدن بلندی را می شنوید، احتمالاً این مقصر است.

راه‌حل:  تکه‌های کوچک یخ را می‌توان با دست جدا کرد یا خرد کرد، اما تکه‌های بزرگ‌تر یا سفت‌تر ممکن است نیاز به برداشتن و یخ‌زدایی کامل سطل یخ داشته باشند.

توده یخ در ناودان

علت:  یخی که در زوایای غیرمعمول پخش می‌شود می‌تواند به طور موقت کانال را مسدود کند، و تکه‌های بزرگ که به درستی شکسته نشده‌اند می‌توانند آن را به طور کامل مسدود کنند. با خم شدن و نگاه کردن با دقت به داخل لوله، وجود یخ در دستگاه پخش کننده را بررسی کنید.

راه حل:  اگر یک مشت مکعب شل دیدید، آنها را تکان دهید تا آزاد شوند. اگر به نظر می رسد که یخ در لوله گیر کرده یا گیر کرده است، بهتر است یک گیره را زیر دستگاه پخش قرار دهید و به یخ زمان بدهید تا خود به خود ذوب شود. این امر به محافظت از ناودان در برابر آسیب احتمالی ریزش یا شکستگی ناشی از خرد شدن یخ کمک می کند.

موتور مارپیچ یخ زده

علت:  یخ سازهایی که استفاده زیادی نمی کنند ممکن است در معرض یخ زدن قطعات، از جمله موتور مارپیچ واقع در پشت دیواره فریزر باشند. یک مارپیچ یخ زده ممکن است برای حرکت دادن مکعب های جدید به سمت جلو به سمت لوله کار نکند، بنابراین ممکن است بتوانید قبل از اینکه یخ ساز توزیع را متوقف کند، چند مکعب تهیه کنید.  

راه حل:  یخ زدایی موتور مارپیچ می تواند برای موتور سخت باشد و رطوبت ذوب ممکن است به آن آسیب برساند، بنابراین بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید تا همه چیز را دوباره به خوبی اجرا کند.

تعمیر یخساز ساید بای ساید

یخ ساز بیش از حد یخ درست می کند

بازوهای کنترلی یخ ساز برای حس کردن یک سطل یخ پر و توقف تولید یخ در زمان های مناسب طراحی شده اند، بنابراین یک سطل یخ پر شده می تواند نشانه ای باشد که چیزی درست نیست. همانطور که علت تولید بیش از حد یخ را محدود می کنید، ممکن است برای جلوگیری از سرریز شدن یخ ساز خود را در صورت لزوم روشن و خاموش کنید. خوشبختانه، علل و راه حل های رایج برای تولید بیش از حد ممکن است اغلب ساده باشد و شامل موارد زیر باشد:

سطل یخ به درستی قرار نگرفته است

علت:  سطل یخ که به درستی در جای خود قرار نگرفته است ممکن است باعث شود یخ هنگام بیرون ریختن از قالب، سطل را از دست بدهد و ظاهر یخ را سرریز کند.

راه حل:  محل سطل را دوبار بررسی کنید، مطمئن شوید که به درستی در جای خود قرار گرفته است تا هر یخی که از قالب بالا می آید را بگیرد.

بازوی کنترل شکسته

علت:  بازوی کنترلی یخ ساز شما احتمالاً شبیه یک دسته پلاستیکی یا فلزی بزرگ است که در کنار یا بالای سطل یخ قرار دارد و طوری طراحی شده است که سطح یخ را بالا می برد یا حس می کند و پس از پر شدن سطل یخ ساز را خاموش می کند. . یک بازوی کنترل شکسته یا آسیب دیده ممکن است به یخ ساز سیگنالی برای توقف تولید یخ ندهد، و شما را با مکعب های اضافی برای تمیز کردن مواجه کند.

راه حل:  بررسی کنید که بازوی کنترل محکم وصل شده باشد و شکستگی یا ترک نداشته باشد. اگر شکسته به نظر می رسد، برای کمک به تشخیص و تعویض یا تعمیر با یک متخصص تماس بگیرید.

قفسه گم شده

علت:  برخی از مدل های یخچال ممکن است به قفسه ای نیاز داشته باشند که برای بالا بردن سطل یخ طراحی شده باشد و به بازوی کنترل در قضاوت سطح یخ در سطل کمک کند. اگر یخچال شما این قفسه را ندارد، ممکن است یک یخ ساز بیش از حد فعال را تجربه کنید.

راه حل:  دفترچه راهنمای کاربر یا راهنمای استفاده و مراقبت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام قفسه بندی ها در یخچال شما درج شده است و اگر نیاز به تعویض دارید با سازنده خود تماس بگیرید.

تعمیر یخساز ساید بای ساید

یخ طعم عجیبی دارد

یخ با طعم عجیب در نوشیدنی مورد علاقه شما می تواند یک غافلگیری ناخوشایند باشد و ممکن است شما را به این فکر کند که یخ ساز شما چه مشکلی دارد. برخی از علل و راه حل های رایج برای یخ با طعم عجیب عبارتند از:

فیلتر آب تاریخ مصرف گذشته

علت:  یکی از رایج‌ترین دلایل طعم‌های عجیب یخ و آب، فرسودگی فیلتر آب است. فیلتر آلاینده ها را به دام می اندازد و بدون نگهداری مناسب، ممکن است بیش از حد با ذرات مسدود شود و کار خود را به طور موثر انجام ندهد. فیلتر شما برای کمک به جلوگیری از طعم های عجیب یخ از منبع آب محلی شما ضروری است.

راه حل:  برای جلوگیری از طعم عجیب و غریب و آلاینده های فیلترهای آب تاریخ مصرف گذشته، یک روال تعمیر و نگهداری منظم را انجام دهید و فیلتر آب خود را هر ۶ ماه یکبار تعویض کنید.

تکه های یخ قدیمی

علت:  یخی که برای مدت طولانی در فریزر مانده است نسبت به یخ تازه بیشتر مستعد آلودگی است و اگر بوی مواد غذایی موجود در یخچال یا فریزر را جذب کند می تواند کهنه شود.

راه حل:  سعی کنید یخ قدیمی را بریزید و اگر قصد ندارید به طور منظم از آن استفاده کنید، یخ را از یخ ساز به طور پیوسته بچرخانید.

اقلام فریزر بد بسته بندی شده اند

علت:  قرار دادن مواد غذایی بد بسته بندی شده در فریزر، به خصوص در کنار سطل یخ، به یخ فرصت می دهد تا بوهای بالقوه قوی را جذب کند، زیرا غذا از حالت تازه به منجمد تبدیل می شود.

راه حل:  برای بسته بندی و بسته بندی مواد غذایی منجمد از لوازم فریزر استفاده کنید تا مطمئن شوید که مواد غذایی منجمد کیفیت خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کنند و تکه های یخ در معرض بو قرار نمی گیرند.

تعمیر یخساز ساید بای ساید

یخ ساز نشتی دارد

ممکن است یک یخ ساز نشتی به داخل سطل یخ چکه کند و ممکن است باعث تشکیل توده های یخ شود، یا به بیرون از یخچال یا فریزر نشت کند و در سطح زیرین آشغال هایی ایجاد کند. برخی از رایج ترین علل و راه حل های بالقوه یخ ساز نشتی عبارتند از:

توده های یخ گیر کرده

علت:  توده‌های یخ می‌توانند به دلایل مختلفی در سطل یخ یا کانال پخش‌کننده ایجاد شوند که ممکن است در صورت نوسان دمای محفظه یا تماس یخ در کانال با هوای گرم‌تر خارج از یخچال منجر به نشتی شود.

راه حل:  به آرامی انسداد را با یک دسته پلاستیکی یا چوبی بلند، مانند کاردک، برای مکان های صعب العبور بشکنید. برخی از توده های یخ ممکن است بیش از حد بزرگ باشند یا نتوانند بدون آسیب رساندن به دستگاه شکسته شوند. در این صورت، سطل یخ را بردارید و یخ‌زدایی کنید یا اگر یخ در دستگاه پخش‌کننده قرار داشت، حوله و ظرفی را زیر آبکش قرار دهید و اجازه دهید یخ به طور طبیعی آب شود.

یخچال و فریزر یا یخ ساز بدون تراز

علت:  یخ در یخچال شما ممکن است کمی ذوب شود، زمانی که دمای داخل محفظه نوسان داشته باشد. یک یخچال نامتعادل می تواند مانع از دسترسی یخ ذوب شده به زهکشی شود که ممکن است منجر به جمع شدن آب نشتی در سطل یخ یا حرکت به خارج از منطقه شود.

راه حل:  ابتدا برای اطمینان از تراز بودن کف یخ ساز از تراز استفاده کنید. اگر نتایج نشان دهنده ناهماهنگی باشد، ممکن است لازم باشد یخ ساز را مجدداً نصب کنید تا از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید، یا اگر کل دستگاه ناهمسطح است، پایه های یخچال را تنظیم کنید.

سوپاپ پرکننده و فنجان نامناسب

علت:  سینی‌های یخ یا فنجان پرکننده تعبیه شده در یخ‌ساز شما توسط یک لوله آب که در نزدیکی سینی قرار دارد پر می‌شود. اگر اسپیگ و فنجان پرکننده ناهمتراز باشند، ممکن است آب وارد لیوان پرکننده نشود و مستقیماً به داخل یخ ساز نشت کند. این آب جمع می شود و ممکن است قبل از یخ زدن از سطل به بیرون نشت کند.

راه حل:  دریچه پرکننده یخ ساز خود را پیدا کنید و بررسی کنید که فنجان پرکننده مستقیماً در زیر لوله شیر قرار گرفته باشد.تعمیر یخساز ساید بای ساید

تعمیر یخساز ساید بای ساید

یخ ساز در حال ساخت تکه های یخ است که خیلی کوچک هستند

تکه های یخی که توخالی یا خیلی کوچک هستند معمولاً به دو عامل اصلی بازمی گردند: جریان آب و تنظیمات دما در قسمت های یخچال یا فریزر. علل و راه حل های رایج برای تکه های یخ کوچک عبارتند از:

جریان آب ضعیف

علت:  جریان ضعیف آب به یخ‌ساز ممکن است مانع از پر شدن کامل سینی‌ها شود و در نتیجه مکعب‌هایی کوچک، توخالی یا عجیب به وجود بیاید.

راه‌حل:  چند دلیل ممکن است در جریان ضعیف آب نقش داشته باشد، اما با هر یک می‌توانید انتظار رفع نسبتاً ساده‌ای داشته باشید. ابتدا، مطمئن شوید که فیلتر آب شما به روز است تا از گرفتگی هایی که جریان آب را کاهش می دهد، جلوگیری کنید. در مرحله بعد، دوبار بررسی کنید که خط آب پشت یخچال پیچ خورده یا پیچ خورده نباشد. در نهایت، از یک تراز کننده استفاده کنید تا مطمئن شوید که یخچال و یخ ساز شما تراز هستند تا آب به طور مساوی در سراسر سینی یخ پخش شود.

دمای نامناسب

علت:  وقتی دمای یخچال یا فریزر خیلی بالا تنظیم شده است، ممکن است یخ ساز شما نتواند با میزان تولید مورد نظر خود مطابقت داشته باشد، اما دمای بسیار پایین نیز می تواند منجر به ایجاد مکعب های کوچک یا توخالی شود. دمای فریزر زیر ۱۰- درجه فارنهایت می‌تواند باعث شود که تکه‌های یخ خیلی سریع در خارج منجمد شوند، که ممکن است باعث شود ترموستات در یخ‌ساز، مکعب‌ها را قبل از اینکه کاملاً در وسط جامد شوند، خارج کند.

راه حل:  دمای یخچال و فریزر خود را در تنظیمات بهینه نگه دارید و مطمئن شوید که فریزر روی ۰ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) تنظیم شده است و دمای یخچال در محدوده ۳۳ تا ۴۰ درجه فارنهایت (۰ تا ۴ درجه سانتیگراد) است. ج).

تعمیر یخساز ساید بای ساید

خود یخ ساز یخ زده است

زمانی که تکه های بزرگ یخ مانع دید شما می شود، تعیین علت یخ ساز منجمد می تواند پیچیده به نظر برسد. خوشبختانه، علل رایج ذکر شده در زیر ممکن است سریع عیب یابی و اصلاح شوند.

دمای یخچال خیلی کم است

علت:  یخچال با دمای انجماد ممکن است باعث شود لوله ورودی آب تغذیه کننده یخ ساز شما یخ بزند و عبور مایع و پر کردن سینی های یخ را دشوار کند. ممکن است در زمان‌های سرد سال، بیشتر این حالت را تجربه کنید.

راه حل:  ترموستات یخچال خود را از ۳۳ تا ۴۰ درجه فارنهایت (۰ تا ۴ درجه سانتیگراد) و ترموستات فریزر را روی ۰ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سانتیگراد) تنظیم کنید. 24 ساعت به هر دو محفظه فرصت دهید تا دمای جدید خود را ثابت کنند و شروع به آب کردن یخ ساز و لوله ورودی کنند.  

لوله ورودی آب منجمد

علت:  ممکن است حتی یخچال یا فریزرهایی که روی دمای مناسب تنظیم شده اند، از لوله ورودی آب یخ زده رنج ببرند و حتی قبل از شروع به کار، یخ ساز را خاموش می کند.

راه حل:  لوله ورودی آب در قسمت پشتی یخ ساز قرار دارد و می توان آن را با هوا یا آب گرم یخ زدایی کرد. اگرچه ممکن است خودتان بتوانید خط آب را از حالت یخ خارج کنید، اما بهتر است آن را به یک متخصص برای کمک به تشخیص و تعمیر مشکل بسپارید.

تعمیر یخساز ساید بای ساید

تعمیر یخساز ساید بای ساید
تعمیر یخساز یخچال
تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی
تعمیر یخساز ساید بای ساید دوو
تعمیر یخساز ساید دوو
تعمیر یخساز ساید بای ساید سامسونگ
تعمیر یخساز ساید بای ساید اسنوا
تعمیر یخساز ساید بای ساید ویرپول
تعمیر یخساز ساید بای ساید جنرال الکتریک
تعمیر یخساز صنعتی
تعمیر یخساز تمامی برندها

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Call Now Buttonتماس با کارشناس